Scroll Top

KORONOVĪRUSS PRET KORONAVĪRUSS PRET KORONVĪRUSS

1

Kā pareizi saukt šobrīd pasaulē uzliesmojušo vīrusu – koronovīruss, koronavīruss vai koronvīruss?

Cilvēku prātus pēdējā laikā satraukusi jauna slimība ar strauju izplatību, kam nu dots nosaukums Covid-19. Slimību izraisījušais vīruss pieder lielai vīrusu saimei, kas izplatīts daudzām dažādām dzīvnieku sugām un retos gadījumos var inficēt arī cilvēkus, izplatoties to vidū un attiecīgi izraisot dažāda smaguma pakāpes slimības.

Valsts valodas centra terminu datubāzē šī vīrusa nosaukums tulkots kā “koronavīruss”. Nosaukuma izcelsme saistīta ar latīņu vārdu “corona”, kas nozīmē “vainags”. Iemesls ir šim vīrusam raksturīgais veidols – mikroskopiskā palielinājumā tam ir vainagveida forma.

Tātad šobrīd pasaulē uzliesmojušais vīruss ir koronavīruss.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Koronovīruss" pret "Koronavīruss" pret "Koronvīruss"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.