Scroll Top

LAIMA SLIMĪBA VAI LAIMAS SLIMĪBA

1

No ērču kodumiem baidās gandrīz visi cilvēki, jo ir zināms, ka ērces pārnēsā divas bīstamas slimības. Viena no tām ir ērču encefalīts, kuru izraisa vīruss. Bet kā pareizi saukt otru?

Dažas ērces pārnēsā baktēriju Borrelia burgdorferi. Tā, nonākusi cilvēka ķermenī, izraisa vispirms ādas apsārtumu un plankumus, bet pēc tam – artrītam līdzīgu reakciju. Pirmo reizi šo slimību aprakstīja 1975. gadā Laimā, Konektikutā. No šīs vietas arī cēlies slimības nosaukums – Laimas slimība.

Latviešu valodā pastāv arī skaists sievietes vārds – Laima, un tas nemaz nesaistās ar slimību, tāpēc slimības nosaukumu mēdz lietot nepareizi. Tomēr jāatceras, ka ērču pārnēsātā slimība saistāma nevis ar sievieti vai mitoloģisku tēlu, bet gan ar vietas nosaukumu.

Tāpēc dabā īpaši uzmanīsimies no ērcēm, lai nesaslimtu ar ērču encefalītu vai Laimas slimību!
Latviešu valodas padoms, "Laima slimība" pret "Laimas slimība"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.