Scroll Top

MĀJASLAPA VAI TĪMEKĻA VIETNE

1

Gandrīz visi termini, kas saistīti ar datoriem, latviešu valodā ir ienākuši no angļu valodas. Esam jau rakstījuši, kā pareizi latviešu valodā jāraksta vārds mājaslapa. Taču kad un kā lietot terminus tīmekļa vietne (website) un mājaslapa (homepage)? Aplūkosim katru no šiem terminiem.

‘Website’ ir tīmekļa vietne. Konkrētas vai vispārīgas informācijas un/vai digitālo pakalpojumu kopums, ko veido tīmekļa lapas, attēli, video, audio un cita veida materiāli; viss šis kopums ir viena domēna ietvaros. Piemēram, https://skrivanek.lv ir tīmekļa vietne. Ir vārdnīcas, kas tīmekļa vietni un mājaslapu definē kā sinonīmus un tam var piekrist, jo tīmekļa vietne ir visa mājaslapa – tādēļ nebūs arī nepareizi, ja teiksim: apmeklējiet Skrivanek mājaslapu. Tomēr šajā gadījumā korektāk un no IT terminoloģijas pareizāk būs: apmeklējiet Skrivanek tīmekļa vietni.
Ir pieļaujamas abas formas: tīmekļa vietne un tīmekļvietne. Galvenais nosacījums – rakstītā tekstā jāievēro konsekvence šo vārdu lietošanā – vai nu viens, vai otrs variants.

‘Homepage’ – sākumlapa jeb mājaslapa. Galvenā tīmekļa vietnes lapa. Globālā tīmekļa dokuments, kas tiek uzskatīts par ieiešanas punktu kādā saistītu dokumentu kopā. Piemēram Skrivanek tīmekļa vietnes sākumlapā uzņēmuma logotips, par šo uzņēmumu tīmeklī sniegtās informācijas apraksts un saites, kas sniedz informāciju par Skrivanek un ir pieejama tīmeklī. Atverot jebkuru no domēniem, tā vienmēr būs pirmā lapa, kas atvērsies. Tā ir tīmekļa vietnes galvenā lapa (bieži arī sākumlapa), uz kuru ierasti ved saite ‘Mājas’, ‘Sākums’, mājas ikona vai vietnes logotips.

Tātad: ja vēlaties uzzināt visu, ko piedāvā Skrivanek, apmeklējiet tīmekļa vietni https://skrivanek.lv. Bet sarunā ar draugiem par jaunām biznesa iespējām droši varat lietot: jāizveido sava mājaslapa un tirgošanās var sākties!
Latviešu valodas padoms, "mājaslapa" pret "tīmekļa vietne"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.