Scroll Top

MANTU GLABĀTAVA PRET MANTU GLABĀTUVE

1

Daudzviet mūsu ērtībām uz neilgu laiku tiek piedāvāts atstāt liekās mantas – iepirkumus, lielu bagāžu utt. – mantu glabātuvēs. Vai tās tiešām ir glabātuves vai tomēr glabātavas?

Ar izskaņu „-uve” mēs atvasinām lietvārdus no darbības vārdiem, kuros ir viena zilbe: tā no darbības vārda „kalt” atvasinām lietvārdu „kaltuve”; no „šaut” – „šautuve” u. tml.

Ja darbības vārdā ir divas zilbes vai vairāk, no tā atvasina lietvārdu ar izskaņu „-ava”: tātad no „mazgāt” – „mazgātava”, no „glabāt” – „glabātava”.

Tātad dzelzceļa stacijā vai lidostā atstāsim bagāžu glabātavā.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Mantu glabātava" pret "Mantu glabātuve"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.