Scroll Top

MILJONS VAI MIĻJARDS VAI BILJONS

1

Miljards, miļjards vai varbūt pat biljons? Kā būs pareizi?

Skaitli ar deviņām nullēm jeb 1 000 000 000 pirmoreiz vārdā ‘milliard’ nosauca Francijā 16. gadsimtā, taču ārpus Francijas šis skaitlis plašāku pazīstamību sasniedza 19. gadsimta beigās, kad Francijai zaudējumos nācās maksāt Vācijai piecus miljardus franku. Savukārt biljona ‘billion’ nozīme dažādās skaitīšanas sistēmās atšķiras: krieviem, frančiem un amerikāņiem tas ir miljards, savukārt angļiem un vāciešiem – tūkstoš miljardu.

Lai arī sarunvalodā reizēm dzirdam “miljards”, pareizi ir “miljards”.

Tāpēc latviešu valodā teiksim – Fonds piešķīra atbalstu piecu miljardu eiro apmērā.
Latviešu valodas padoms: "Miljards" vai "Miļjards" vai "Biljons"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.