Scroll Top

PARETAM VAI PA RETAM

1

Paretam ir apstākļa vārds, kas radies no deklinējama vārda un prievārda savienojuma un tas ir saliktenis, kas rakstāms kopā, līdzīgi kā vārdi aizvien, palaikam, pavisam u. c. Sinonīmi šim apstākļa vārdam ir šādi: izretis, pareti, paretis, paretu, paretumis, resi, retam, reti, retis, retumis.

Taču ir sastopams arī vārdu savienojums ‘pa retam’. Kā zināt, kuru vārdu rakstīt? Palūkosimies, kā aplūkojamie vārdi “izturas” teikumā.

Teikums: Vakarā nopilēja vien pa retam lietus pilienam. Šajā gadījumā pa retam rakstīsim atsevišķi, jo ‘pa retam’ ir īpašības vārda lomā ar prievārdu ‘pa’.

Teikums: Paretam uzlija. Šajā gadījumā ‘paretam’ ir ar nozīmi ‘reti’ un ir laika apstākļa vārda lomā.

Latviešu valodas padoms, "Pa retam" pret "Paretam"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.