Scroll Top

RENTGENS VAI RENGENS VAI RENTGENSS

1

Izrādās, ka rentgena izmeklējumi šobrīd pieejami tikai ar iepriekšēju pierakstu. Vai rengena? Vai varbūt rentgensa?

Šādu izteikumu mēs lietosim vai dzirdēsim tikai sarunvalodā, rentgens šajā nozīmē būs ‘caurskate vai fotografēšana ar rentgenaparātu’, tāpat ‘rentgens’ sarunvalodā ir arī ‘rentgenaparāts’ vai ‘rentgenattēls’. Vārda ‘rentgens’ visas nozīmes un visi leksiskie varianti jāraksta ar burtu ‘t’ – šis vārds latviešu valodā (un ne tikai) ienācis no vācu fiziķa Rentgena (Roentgen) Vilhelma Konrāda (1845.–1923.) uzvārda. Zinātnieks par rentgenstarojuma atklāšanu saņēma Nobela prēmiju.

Šim gadījumam pamatojums ir tikpat vienkāršs kā 2×2 matemātikā – gluži vienkārši tas ir jāatceras. Rentgens vienmēr ar t.

Tātad teiksim: Izrādās, ka rentgena izmeklējumi šobrīd pieejami tikai ar iepriekšēju pierakstu.
Latviešu valodas padoms: "Rentgens" pret "Rengens" pret "Rentgenss"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.