Scroll Top

SAMITS PRET SAMMITS

1

Vai valstu vadītāji tiekas samitā vai sammitā?

Vārds „samits” ir cēlies no angļu vārda „summit”, un latviešu valodā tas ieviesies aptuveni pirms 60 gadiem. Angļu valodā vārds nozīmē „virsotne, galotne, arī augstākā pakāpe”. Latviski to lieto kā politisku terminu, apzīmējot valstu vadītāju tikšanos, tomēr mēdzam arī sacīt „galotņu tikšanās” „galotņu apspriede”, ar to saprotot tikšanos augstākajā līmenī.

Vārdnīcās šī vārda rakstība norādīta atšķirīgi – gan „samits”, gan „sammits”, gan abas versijas kopā. Sākotnēji vārds rakstīts ar diviem „m”, un vēl mūsdienās, visticamāk, angļu valodas rakstības ietekmē tas tekstos parādās ar dubulto „m” – „sammits”, kas neatbilst vārda izrunai tā oriģinālvalodā. Aizguvumos latviskā forma tiek veidota, pamatojoties uz svešvalodas izrunu, tādēļ vārds „samits” jāraksta ar vienu „m”.

Tātad valstu vadītāji tiksies samitā.
Skrivanek Baltic valodas padoms "samits" pret "sammits"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.