Tulkojumi un citi valodu risinājumi
angļu valodā

1

Noskaidrot cenu / uzdot jautājumu

  (Pievienot dokumentu līdz 20 MB)

  [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

  Kvalitātes un konfidencionalitātes garantija, ko apstiprina ISO sertifikāti

  Mūsu projektu vadītāji runā latviešu, krievu, angļu, vācu un poļu valodā

  99% klientu saņem cenas piedāvājumu mazāk nekā 15 minūtēs

  Vairāk nekā 3000 valodas speciālistu un dzimtās valodas runātāju

  Vairāk nekā 98% klientu mūs labprāt ieteiktu saviem draugiem un partneriem

  Mūsu birojā katru gadu tiek iztulkoti vairāk nekā 16 miljoni vārdu

  RISINĀJUMI, KURUS VISBIEŽĀK NODROŠINĀM NO/UZ ANGĻU VALODU:

  ANGĻU VALODA FAKTOS

  Mūsdienu angļu valodas pirmsākumi meklējami mūsu ēras 7. gadsimtā, kad Lielbritānijas salā ieradās trīs ģermāņu ciltis – angli, sakši un jiti, kas 7.– 8. gadsimtā, sajaucoties ar vietējo Britu salas iedzīvotāju – ķeltu, piktu un skotu kopienām – kopā izveidoja anglosakšu ciltis.

  Angļu valoda vēsturiski iedalāma trijos periodos:

  1. senangļu jeb angloakšu valoda (8.–11. gs.)
  2. vidusangļu valoda (12.–16. gs.)
  3. jaunangļu valoda (no 16. gs. vidus līdz mūsu dienām).

  Angļu valoda ir indoeiropiešu valodu saimes rietumģermāņu valoda.

  Tā ir dzimtā valoda aptuveni 400 miljoniem cilvēku, un pēc šā rādītāja tā ir trešajā vietā pasaulē pēc ķīniešu un hindi valodām, savukārt, saskaitot visus pārējos angļu valodas pratējus pasaulē, tā ierindojas otrajā vietā.

  Kopš 9. gadsimta angļu valodā tiek lietots latīņu alfabēts, kurā ir 26 burti.

  Angļu valodā aktīvi izmanto aptuveni 171 476 vārdi, bet novecojuši ir aptuveni 47 156 vārdi. Pie tiem vēl var pieskaitīt aptuveni 9500 atvasinājumu. Aptuveni puse šo vārdu ir lietvārdi, ceturtā daļa ir īpašības vārdi un aptuveni septītā daļa ir darbības vārdi. Pārējo daļu veido izsauksmes vārdi, saikļi, prievārdi utt.

  Pirmais angļu grāmatu iespiedējs un tipogrāfs ir Viljams Kakstons (William Caxton) (1422–1491), kurš ap 1471. gadu iespieda pirmo grāmatu angļu valodā. 1476. gadā Anglijā Vestminsterā viņš nodibināja savu tipogrāfiju.

  Angļu valoda ir valsts valoda daudzās valstīs: Amerikas Savienotajās Valstīs, Austrālijā, Dienvidāfrikā, Jaunzēlandē, Kanādā, Apvienotajā Karalistē un vairākās Karību jūras un Klusā okeāna salu valstīs. Tā ir viena no oficiālajām valodām vairākās Āfrikas valstīs, Filipīnās, Indijā un Singapūrā.

  Pasaulē ir vairāki angļu valodas veidi, kam ir atšķirības gan izrunā, gan leksikā, gan gramatikā: amerikāņu angļu valoda, Austrālijas angļu valoda, britu angļu valoda, Kanādas angļu valoda u. c.

  Katram angļu valodas veidam ir vairāki dialekti. Piemēram, galvenie britu angļu valodas dialekti ir Dienvidanglijas dialekts, Vidusanglijas dialekts, Ziemeļanglijas dialekts, kā arī īru dialekts, Skotijas dialekts, Velsas dialekts u. c.

  Valodas kods ISO 639-1: en

  VALODU KOMBINĀCIJAS:

  latviešu–angļu; angļu–latviešu; igauņu–angļu; angļu–igauņu; lietuviešu–angļu; angļu–lietuviešu; krievu–angļu; angļu–krievu; poļu–angļu; angļu–poļu; ukraiņu–angļu; angļu–ukraiņu; čehu–angļu; angļu–čehu; vācu–angļu; angļu–vācu; spāņu–angļu; angļu–spāņu; franču–angļu; angļu–franču; itāļu–angļu; angļu–itāļu; dāņu–angļu; angļu–dāņu; zviedru–angļu; angļu–zviedru; norvēģu–angļu; angļu–norvēģu; somu–angļu; angļu–somu u. c.