Scroll Top

SEVIĻA VAI SEVILJA

1

Vai tiesa, ka ugunīgā flamenko dzimtene ir Seviļa? Vai – Sevilja?

Latviskojumus šīs pilsētas nosaukumam var sastapt gan kā Seviļa (visdrīzāk, ka pēc analoģijas ar nesen valodas lietotāju vidū sašutumu radījušo Maļorku), gan kā Sevilja. Un arī vārdnīcās atrodamais atšķiras – letonika.lv piedāvā Seviļa, savukārt tezaurs.lv – Sevilja (variantu Seviļa norādot kā novecojušu). Kā skaidro Latviešu valodas aģentūra, Andalūzijas pērles nosaukums latviešu valodā pareizi atveidojams kā Sevilja.

Tātad teiksim: Vai tiesa, ka ugunīgā flamenko dzimtene ir Sevilja?
Latviešu valodas padoms: "Seviļa" pret "Sevilja"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.