Scroll Top

MALJORKA PRET MAĻORKA

1

Spānijai piederošā sala ir Maljorka vai Maļorka?

Svešvārdu un citvalodu īpašvārdu atveide latviešu valodā nereti var mulsināt, sevišķi, ja gadiem ilgi šie vārdi atveidoti citādi. Latviskojot vietvārdus, valodnieki ņem vērā būtisku kritēriju – vārda izrunu oriģinālvalodā. Oriģinālvalodas skaņu atdarināšana, pielāgojot tās latviešu valodas izrunai un rakstzīmēm, nereti valodniekiem gan sagādā grūtības, un dažādu iemeslu dēļ var nākties mainīt jau reiz atveidotu vietvārdu. Tā noticis arī ar katalāņu izcelsmes vietvārda Maļorka (Mallorca) atveidi latviešu valodā. Šādu salas apzīmējumu ieviesa karšu izdevniecības “Jāņa sēta” speciālisti jau 2008. gadā.

Tātad Spānijai piederošā sala ir Maļorka.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Maljorka" pret "Maļorka"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.