Scroll Top

TOSTERIS VAI TOSTERS

1

Vecais tosteris savu laiku nokalpojis. Vai – tosters?

Tā ir ierīce maizes šķēļu grauzdēšanai, vārds aizgūts no angļu valodas vārda ‘toast’ – grauzdiņš. Apkopojot tīmeklī sastopamos šī vārda lietojumus un sarunvalodā dzirdētos, jāsecina, ka visbiežāk tiek lietota forma ‘tosteris’ (attiecīgi datīvā – ‘tosterim’, akuzatīvā – ‘tosteri’, lokatīvā – ‘tosterī’). Dažas vārdnīcas šo formu uzskata par novecojušu (tezaurs.lv), dažas – par variatīvu (letonika.lv).

Skrivanek iesaka lietot formu ‘tosters’ (datīvā – ‘tosteram’, akuzatīvā – ‘tosteru’, lokatīvā – ‘tosterā’).

Tātad teiksim: Vecais tosters savu laiku nokalpojis.
Latviešu valodas padoms: "Tosters" pret "Tosteris"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.