Scroll Top

TRIJSTŪRIS PRET TRĪSSTŪRIS

1

Vai aprēķināsim trijstūra vai trīsstūra laukumu?

Daudzstūru nosaukumi ir salikteņi, kurus veido divi komponenti: skaitļa vārda celms, piemēram, „četr-”, „piec-” vai „seš-”, un vārds „stūris”: „četrstūris”, „piecstūris”, „sešstūris”. Skaitļa vārdam „trīs” iespējamas gan lokāmas, gan nelokāmas formas, tādējādi iespējams daudzstūra nosaukumu veidot gan ar celmu „trij-”, gan pilnu nelokāmo formu „trīs”: „trijstūris” un „trīsstūris”.

Tātad aprēķināsim vai nu trijstūra laukumu, vai trīsstūra laukumu.

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.