Scroll Top

VĒSTNIEKS VAI VĒSTNESIS

1

Akreditācijas vēstuli karalienei Elizabetei II iesniegs jaunais Latvijas vēstnieks vai vēstnesis?

Vēstnieks – augstākā diplomātiskā ranga pārstāvis ārvalstīs. Piemēram, Latvijas Republikas vēstnieks Francijas Republikā.

Savukārt vēstnesis ir cilvēks, kas nogādā kādu vēsti, ziņu vai arī zīme, kas norāda uz kaut kā tuvošanos, iespējamību. Vēstnesis var būt ne tikai konkrētas ziņas nogādātājs, bet arī vārds abstraktu un plašāku jēdzienu metaforiskos izteikumos. Piemēram, Anna ir Latvijas Dziesmu un deju svētku vēstnese Francijā (bet Anna nav Latvijas vēstniece Francijā).

Tātad teiksim: „Jaunais Latvijas vēstnieks iesniegs akreditācijas vēstuli karalienei Elizabetei II”, bet „Latvijas vēstnesis kultūras un mākslas jomā turpmāk uzturēsies Londonā”.
Latviešu valodas padoms, "vēstnieks" pret "vēstnesis"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.