Scroll Top

VISPĀRĪGS PRET VISPĀRĒJS

1

Vai vēlēšanas ir vispārējas vai vispārīgas?

„Vispārīgs” ir pretstats konkrētajam – tāds, kas saistās ar nedetalizētām, plašām, būtiskām, vispārējām īpašībām, pazīmēm, sakariem, attieksmēm.

Piemēram, vispārīgā valodniecība pēta valodas būtību, valodas funkcijas, valodu uzbūves universālās iezīmes u. tml., savukārt konkrētā valodniecība pēta atsevišķu valodu vai valodu grupu.

Sporta kluba vispārīgie noteikumi attiecas uz sporta klubu kopumā, bet var būt atsevišķi noteikumi, kas jāievēro konkrētā zālē vai lietojot konkrētu inventāru.

„Vispārējs” – tāds, kas attiecas uz daudziem vai visiem, arī visu, tāds, kas aptver daudzus vai visus, arī visu.

Piemēram, Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos ir dalībnieki no visas Latvijas, vispārējā tautas skaitīšana nozīmē, ka notiek visas valsts iedzīvotāju datu vākšana.

Tātad varam vispārīgi raksturot vispārējo vēlēšanu rezultātus.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Vispārīgs" pret "Vispārējs"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.