Scroll Top

ZIEMASSVĒTKI VAI ZIEMSVĒTKI

1

Vislielāko prieku Ziemassvētki sagādā bērniem. Vai varbūt – Ziemsvētki? Vai arī – ziemassvētki? Kā pareizi?

Saliktenis Ziemassvētki tiek lietots visbiežāk, tomēr literārajām normām atbilstošs un pareizs būs arī saliktenis Ziemsvētki. Un abos gadījumos vienmēr šos svētkus rakstīsim ar lielo sākuma burtu.

Nedaudz atcerēsimies skolas gados mācīto par to, kā darina salikteņus. Latviešu valodā tos darina, apvienojot vismaz divus patstāvīgus vārdus (Ziemas+svētki) vai patstāvīgu vārdu celmus (Ziem+svētki). Lai gan kalendāros un arī Latvijas Republikas likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” tiek lietots saliktenis Ziemassvētki, nebūs nepareizi, ja novēlējumos rakstīsiet salikteni Ziemsvētki, arī latviešu tautas dainās varam atrast abus variantus:

Ziemassvētki, liela diena,
Tie Dievam lieli svētki:
Ziemsvētkos Dievs piedzima,
Lieldienā šūpli kāra.

Tātad varam rakstīt: Vislielāko prieku Ziemassvētki sagādā bērniem. Un varam arī tā: Vislielāko prieku Ziemsvētki sagādā bērniem.
Skrivanek latviešu valodas padoms "Ziemassvētki" vai "Ziemsvētki" vai "ziemassvētki"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.