Scroll Top

ASISTANTS PRET ASISTENTS

1

Vai direktoram ir asistants vai asistents?

Asistents ir speciālista palīgs, arī darba galvenā, atbildīgā veicēja palīgs. Vārda pamatā ir latīņu darbības vārda divdabja formas „assistens”, ģenitīvā „assistentis” ar nozīmi ‘tas, kas stāv klāt, kas palīdz’. Lai gan arī latīņu valodā vārda izskaņā ir patskanis „e”, tomēr latviešu valodā šo vārdu mēdz rakstīt „asistants”, visticamāk, citu valodu ietekmē, piemēram, angļu un franču valodā vārdu raksta „assistant”, turklāt latviešu valodā ir arī vārdi „konsultants”, „maģistrants” vai „reflektants”, kur izskaņā ir patskanis „a”. Tomēr jāatceras, ka vārds „asistents” rakstāms un izrunājams ar „e” izskaņā.

Tātad direktoram ir asistents.
Skrivanek Baltic valodas padoms "asistants" pret "asistents"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.