Scroll Top

INTERVIJA AR SKRIVANEK PRAKTIKANTI DZJINDŽU DŽU NO PEKINAS

1. PASTĀSTI NEDAUDZ PAR SEVI – NO KURIENES TU ESI, KO STUDĒ, KĀDI IR TAVI VAĻASPRIEKI?

Mani sauc Dzjindžu Džu un es esmu no Pekinas, Ķīnas. Šobrīd studēju RTU maģistrantūrā Digitālās humanitārās zinātnes. Tās ir starpdisciplināras studijas, bet galvenokārt orientētas uz humanitāro un digitālo jomu integrāciju. Mani studiju virzieni ir valodas un e-komercija. Kas attiecas uz vaļaspriekiem, es vārdos nevaru izteikt, cik ļoti man patīk dejot. Jau kopš bērnības tā vienmēr ir bijusi manas dzīves sastāvdaļa, kas palīdz mazināt stresu, tāpēc paralēli studijām un citiem pienākumiem es vienmēr cenšos atrast laiku dejošanai.

2. KĀPĒC NOLĒMI PRAKSI ĪSTENOT LATVIJĀ?

Tā ir daļa no manas studiju programmas, bet priecājos, ka tā ir obligāta, jo prakse ir palīdzējusi man izkāpt no komforta zonas un piedzīvot dažādas darba kultūras un komandu dinamiku te Latvijā.

3. KĀ TEV PATĪK BŪT DAĻAI NO SKRIVANEK KOMANDAS?

Godīgi sakot, sākumā biju nedaudz uztraukusies, jo cilvēka dabā ir būt satrauktam, kad gatavojamies sākt strādāt vai mācīties jaunā vidē. Bet man ļoti patīk darba vide šeit, Skrivanek, visi kolēģi ir draudzīgi un patīkami, turklāt mums dažreiz pievienojas suns Frodo, tāpēc uztraukums ātri vien pārgāja.

4. VAI ESI MĒĢINĀJUSI MAZLIET APGŪT LATVIEŠU VALODU, UN VAI TEV TĀ ŠĶIET GRŪTA VAI VIEGLA?

Es latviešu valodu pārvaldu jau diezgan plūstoši, jo mans bakalaura grāds ir latviešu valodā un literatūrā, kā arī tehniskajā tulkošanā 🙂 Bet šī prakse man sniegusi brīnišķīgu iespēju pilnveidot savu latviešu valodu, jo diemžēl bakalaura studiju laikā man nebija daudz iespēju sazināties latviešu valodā pandēmijas dēļ. Par laimi, man piemīt jutīgums attiecībā uz valodām, un tas man ļoti palīdz uztvert vēl nedzirdētus vārdus un frāzes, strādājot kopā ar vietējiem kolēģiem.

5. KAS TEV PATĪK RĪGĀ/LATVIJĀ?

Man patīk tas, cik labi ir saglabājusies vecpilsēta, un, lai gan neesmu šo informāciju pārbaudījusi internetā, biju ļoti pārsteigta, kad dzirdēju no kāda, ka ielas ir saglabājušās no 13. vai 14. gadsimta.

6. KAS IR TAVA MĪĻĀKĀ VIETA RĪGĀ/LATVIJĀ?

Laikam Jūrmala, jo šī pilsēta ir burvīga un mani ļoti piesaista pilsētas jūras krastā. Šogad aprīlī ar draudzeni devos turp, lai redzētu ziemeļblāzmu, un arī Jāņus pavadīju tur 🙂

7. KAS TEVI PĀRSTEIDZA, DZĪVOJOT RĪGĀ/LATVIJĀ?

Pirmajos mēnešos, dzīvojot šeit, mani patiešām izbrīnīja dienas garums gan vasarā, gan ziemā, jo nebiju gaidījusi saulrietu ne pulksten 23.00, ne 16.00, bet tagad jau sāku pierast, un man ļoti patīk, ka vasarā diena var būt tik gara.

8. VAI ESI MĒĢINĀJUSI KĀDU NO LATVIEŠU ĒDIENIEM UN KO TU PAR TO DOMĀ?

Jā, esmu. Reiz no universitātes bijām ekskursijā uz vienu no maiznīcas “Lāči” ražotnēm un piedalījāmies kliņģeru gatavošanas meistarklasē, tas bija ļoti jautri.

9. KĀ TU PAVADI SAVU BRĪVO LAIKU, ATRODOTIES ŠEIT?

Papildus dejošanai, es dažreiz dodos pastaigāties vai vienkārši atpūšos parkā, ja ir labi laikapstākļi. Vēl man patīk kafejnīcu medības un atrast jaunas vietas, kur izbaudīt lielisku kafiju, konditorejas izstrādājumus un desertus.

10. KĀDI IR TAVI PLĀNI PĒC PRAKSES BEIGĀM?

Universitāti es absolvēšu nākamā gada jūnijā vai jūlijā, un šobrīd koncentrējos uz sava noslēguma darba izstrādi.

Lasi arī interviju ar Jelizavetu Slobodjaņiku no Vācijas.

Praktikante no Pekinas