Scroll Top

MEISTARKLASE PRET MEISTERKLASE

1

Vai apmeklēsim meistarklasi vai meisterklasi?

Vārds „meistarklase” ir saliktenis, kurš darināts no vārdiem „meistars” un „klase”. Otrās salikteņa daļas pareizrakstībā parasti kļūdu nav, taču nereti pirmā tiek rakstīta „meister-”, nevis „meistar-”. Vārds „meistars” aizgūts no vācu valodas vārda „Meister”. Vācu valodas ietekmē arī latviešu valodā vārdā pēdējā zilbē rakstīts un runāts patskanis „e”. Tas raksturīgs arī 19. un 20. gadsimta mijas literatūrai: piemēram, Rūdolfa Blaumaņa „Skroderdienās Silmačos” Dūdars tiek dēvēts par meisteru. Tāda forma sastopama arī izloksnēs. Literārajā valodā šajā vārdā un tā atvasinājumos pēdējā zilbē tomēr rakstāms un izrunājams patskanis „a”: „meistars”, „meistarīgs”, „meistardarbs”, „meistarklase”.

Tātad apmeklēsim meistarklasi.
Skrivanek Baltic valodas padoms "meistarklase" pret "meisterklase"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.