Scroll Top

PIESTĀDĪT PRET IZRAKSTĪT

1

Vai rēķinu mums piestāda vai izraksta?

Vārda „piestādīt” lietojums ar nozīmi ‘iesniegt (dokumentu), parasti pieprasot samaksu, atlīdzību’ latviešu valodā no stila viedokļa ir nevēlams. Par rēķinu tā vietā labāk teikt „izrakstīt rēķinu”, „nosūtīt rēķinu” vai „izsniegt rēķinu”.

Vārdu „piestādīt” lietosim, ja, piemēram, piestādām pilnu dārzu ar puķēm: tad puķu piestādīts tik daudz, ka tās aizņem visu dārza platību.

Tātad rēķinu mums izraksta, nosūta vai izsniedz.

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.