PODKĀSTS VAI PODRAIDE VAI RAIDIERAKSTS
Rīt jāklausās finanšu analītiķa Naudiņa podkāsts. Vai – podraide? Vai – raidieraksts?
Termins “podcast” ir periodiski izdots skaņu, video, PDF vai EPub datņu kopums, ko ar tīmekļa sindikācijas palīdzību no Vispasaules tīmekļa lejupielādē datorā vai padara pieejamu straumēšanai tiešsaistē.
Sākotnēji “podcast” tika atveidots kā saliktenis “podraide”, veidots no vārdiem “iPod” un “raidīt”, jo to varēja klausīties tikai no kabatas atskaņošanas ierīcēm. Tehnoloģiju lietotāji gan sociālajos tīklos nereti mēdza izpaust savas valodnieciskās spējas, apspriežot šī latviskojuma dažādās iespējamās nozīmes.
Ņemot vērā, ka ir notikušas būtiskas izmaiņas atskaņošanas iespējās un ierakstu var klausīties ne tikai no kabatas atskaņošanas ierīcēm, bet arī no datora, viedtālruņa, radioaparāta un citos veidos, Skrivanek, balstoties uz LZA TK Informācijas tehnoloģijas, telekomunikācijas un elektronikas terminoloģijas apakškomisijas sniegto informāciju, iesaka izmantot vispārīgāku, taču šībrīža situācijai atbilstošāku terminu – raidieraksts.
Tātad teiksim: Rīt jāklausās finanšu analītiķa Naudiņa raidieraksts.
Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.