Scroll Top

RADS PRET RADINIEKS

1

Vai ciemos pie mums brauc rads vai radinieks?

Vārdi „rads” un „radinieks” ir sinonīmi – tie apzīmē to, ar kuru ir radniecīgas attiecības. Izrunājot vārdu „rads”, rodas pozicionāla afrikāta [c], proti, ja pirms galotnes „s” ir līdzskanis „d” vai „t”, izrunājot šie savienojumi „ds” vai „ts” skan kā [c]. Tātad gan vārds „rats”, gan „rads” tiek izrunāts [rac]. Visticamāk, šī iemesla dēļ nelietojam vienskaitli – „tas ir mans rads” –, bet tikai daudzskaitli: „tie ir mani radi”. Savukārt vārds „radinieks” nekādus pārpratumus neraisa, tāpēc droši sakām gan „tas ir mans radinieks”, gan „tie ir mani radinieki”.

Tātad ciemos var braukt gan rads, gan radinieks, tikai skaidrības labad runā parasti izvēlamies vārdu „radinieks”.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Rads" pret "Radinieks"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.