Scroll Top

ZIEMASSVĒTKI PRET ZIEMAS SAULGRIEŽI

1

Vai rakstīsim Ziemas saulgrieži jeb Ziemassvētki vai ziemas saulgrieži jeb ziemassvētki?

Vārds „saulgrieži” apzīmē svētkus, ieražu kopumu, kas saistīts ar noteiktu gada daļu, kā arī Saules stāvokli. Tradicionāli galvenās tradicionālās kalendārās ieražas saistās ar četrām gadalaiku maiņām: tātad ir pavasara, vasaras, rudens un ziemas saulgrieži. Katri saulgrieži apzīmēti ar kādu gadalaiku, tāpēc tie nav rakstāmi ar lielo sākumburtu. Savukārt katriem saulgriežu svētkiem ir savs nosaukums, kurš rakstāms ar lielo sākumburtu – piemēram, tradicionālie vasaras saulgriežu svētki ir Jāņi, savukārt ziemas saulgriežu svētki ir Ziemassvētki. Jāpiebilst, ka Ziemassvētki ir ne vien tradicionālie, proti, pagāniskie, svētki, bet Ziemassvētki vairākās reliģijās ir arī baznīcas svētki.

Tātad ziemas saulgriežos svinēsim Ziemassvētkus.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Ziemassvētki" pret "ziemas saulgrieži"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.