Scroll Top

BALDRIĀNS PRET BULDURJĀNIS PRET VALERIĀNS

1

Vai mūs nomierinās baldriāna vai buldurjāņa, vai varbūt valeriāna tēja?

Vārds „baldriāns” latviešu valodā aizgūts no vācu valodas vārda „Baldrian”, kā pamatā latīņu „valeriāna”, „valēre” ar nozīmi ‘būt stipram, spēcīgam, veselam; varēt, spēt’. Krievu valodā „валериaна” aizgūts tieši no latīņu valodas, un vārds „valeriāns” latviešu valodā, visticamāk, ienācis gan krievu valodas ietekmē, gan arī no oriģinālā nosaukuma latīņu valodā. Vārds „buldurjānis” savukārt ir apvidvārds. Šim ārstniecības augam dažādās Latvijas vietās sastopami arī citi nosaukumi: baldrijānis, bolderjānis, buldriņš, dundujāņi utt. Literārajā valodā gan nosaukums ir viens: baldriāns.

Tātad vakarā dzersim baldriāna tēju.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Baldriāns" pret "Buldurjānis" pret "Valeriāns"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.