FINANSU PRET FINANŠU

1

Kā būs pareizi – finansu krīze vai finanšu krīze?

Latviešu valodā 5. deklinācijas vārdiem, kas beidzas ar „-anse”, „-ese” u. tml., daudzskaitļa ģenitīvā notiek līdzskaņu „s/š” mija, piemēram, „aplēse” – „aplēšu”; „nianse” – „nianšu”. Līdz 20. gs. 90. gadiem vārdam „finanses” bija pieļaujama paralēlforma bez līdzskaņu mijas. LZA Terminoloģijas komisija 2002. gada 30. aprīlī ir pieņēmusi lēmumu, ka vārds „finanses” vairs nav izņēmums un ir lokāms tāpat kā citi vārdi ar izskaņu „-anse”, „-ese” u. tml.

Tātad ir Latvijas Republikas Finanšu ministrija, finanšu ministrs, finanšu krīze.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Finansu" pret "Finanšu

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu.

  Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

  KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

  Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

  MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

  Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

  VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

  Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

  AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

  Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.

  Noskaidro cenu vai uzdod jautājumu

   (Pievienot dokumentu līdz 20 MB)


   X