Scroll Top

IK DIENAS PRET IKDIENAS

1

Vai domājam par kādu ikdienas vai ik dienas?

Vārdi „ikdienas” un „ik dienas” raksturo to, kas notiek katru dienu. Atšķiras šo vārdu funkcijas. Kopā rakstāmajam vārdam „ikdienas” ir apzīmētāja funkcija, tas ir, ar to raksturojam kādu lietvārdu vai lietvārda nozīmē lietotu vārdu: ikdienas drēbes, ikdienas gaitas. Šķirti rakstāmos vārdus „ik dienas” lietojam apstākļa funkcijā, proti, paskaidrojot ar darbības vārdu, īpašības vārdu vai apstākļa vārdu izteiktu teikuma locekli: daudz strādājam ik dienas, ēdam veselīgi ik dienas. Jāpiebilst, ka latviešu valodā ar partikulu „ik” varam lietot gan ģenitīvu, gan akuzatīvu, tātad iespējams gan savienojums „ik dienas”, gan „ik dienu”: daudz strādājam ik dienas/ik dienu, ēdam veselīgi ik dienas/ik dienu.

Tātad Annas ikdienas domas kavējas pie Jāņa, un Anna par Jāni domā ik dienas.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Ik dienas" pret "Ikdienas"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.