Scroll Top

JAUCĒJKRĀNS PRET MAISĪTĀJKRĀNS

1

Iekārtojot vannasistabas un virtuves, runājam gan par jaucējkrāniem, gan maisītājkrāniem. Kurš nosaukums ir pareizais?

Krānu, kuru regulējot, varam tecināt gan auksto, gan karsto ūdeni, latviešu valodā sauc gan par maisītāju, gan jaucējkrānu. Lai gan nozares profesionāļi abus terminus lieto kā sinonīmus, saskaņā ar Akadēmisko terminu datubāzi terminu „maisītājs” attiecinām uz vielām, kuras maisot, mainām to stāvokli: „grunts maisītājs” vai „mālu maisītājs”, savukārt uz aukstā un karstā ūdens jaukšanu attiecināms termins „jaucējkrāns”: „vannas jaucējkrāns”, „jaucējkrāns ar dušas sietiņu” utt. Termins „maisītājkrāns”, visticamāk, radies, apvienojot terminu „maisītājs” un „jaucējkrāns”, un latviešu valodā nav ieteicams.

Tātad vannai un izlietnei izvēlēsimies jaucējkrānu.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Jaucējkrāns" pret "Maisītājkrāns

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.