Scroll Top

“LABDIEN, AGIJ” VAI “LABDIEN, AGIJA” VAI “LABDIEN, AGIJ!”

1

Kā pareizi rakstīt uzrunu e-pastos?

Kā pareizi rakstīt uzrunu e-pastos? Uzrunu latviešu valodā raksta vokatīvā un no pārējās teikuma daļas atdala ar komatiem un izsaukuma zīmi. Lai arī reizēm intuitīvi var šķist, ka vokatīva forma ir pārāk familiāra un neierasta lietišķā saziņā, sevišķi, ja atšķiras no nominatīva, tas ir pareizākais uzrunas lietojums. Izsaukuma zīmes lietošana nav kliegšana. Šie paši likumi attiecas arī uz lietišķo rakstu valodu e-pastos.

Tāpēc rakstīsim – “Labdien, Jāni!”, “Labdien, Agij!”, “Paldies, Laura!”
Skrivanek Latvešu valodas padoms: ‘Labdien, Agij’ vai ‘Labdien, Agija’ vai ‘Labdien, Agij!’

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.