Scroll Top

RECEPCIJA PRET REĢISTRATŪRA

1

Vai viesnīcā reģistrēsimies recepcijā vai reģistratūrā?

Vārds „recepcija” aizgūts no latīņu vārda „receptio” ar nozīmi ‘pieņemšana’. To lieto divās nozīmēs: pirmajā nozīmē tā ir kādu sociālu vai kultūras elementu aizgūšana, piemēram, romiešu tiesību recepcija Rietumeiropā, otrajā nozīmē šo vārdu lieto, lai apzīmētu fizioloģisku procesu, kurā receptori uztver kairinātāja enerģiju un to pārvērš ierosā. Par reģistratūru savukārt dēvē iestādes nodaļu, kurā veic reģistrāciju, piemēram, poliklīnikas reģistratūra. Pēdējos gados, domājams, citu valodu ietekmē, par recepciju tiek dēvēta arī reģistratūra viesnīcā. Tiesa gan, tā kā arī viesnīcā mēs reģistrējamies, nevis, piemēram, recepcējamies, ieteicams tomēr lietot vārdu „reģistratūra”.

Tātad viesnīcā mēs reģistrēsimies reģistratūrā.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Recepcija" pret "Reģistratūra"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.