Scroll Top

SILĪCIJA IELEJA PRET SILIKONA IELEJA

1

Kā īsti sauksim šo tehnoloģiju ražotnes centru?

Angļu valodas vārds „silicon” latviešu tulkojumā latviešu valodā ir silīcijs. Savukārt vārds „silicone” nozīmē silikonu. Šo varam uzskatīt par tā saukto tulkotāju viltusdraugu – tulkojuma saskarvalodās, resp., avotvalodā un mērķvalodā, lietotu ārēji, formas ziņā līdzīgu kopīgas cilmes vārdu ar līdzīgu izrunu un rakstību, bet ar atšķirīgu nozīmi. Tā „Silicon Valley” latviešu valodā nereti kļūdaini tulkota kā „Silikona ieleja”, nevis „Silīcija ieleja”, kā tam būtu jābūt.

Tātad Kalifornijā atrodas Silīcija ieleja; Silīcija ielejā atrodas vairāki tehnoloģiju uzņēmumi.

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.