Scroll Top

TIKPAT PRET TIK PAT

1

Vai šodien ir tik pat vai tikpat silts kā vakar?

Vairākas partikulas veido nedalāmus vārdu savienojumus, kas rakstāmi divos vārdos, piemēram, partikula „kaut” – „kaut cik”, partikula „diezin” – „diezin kas” u. c.

Partikula „pat” savulaik pievienota apstākļa vārdiem, un šādus apstākļa vārdus raksta vienā vārdā, nevis divos. Tātad „nu pat” vietā rakstīsim „nupat”; „tā pat” vietā – „tāpat”; „te pat” aizstāsim ar „tepat”; „tik pat” – ar „tikpat”; „tur pat” aizstāsim ar „turpat”.

Tātad šodien ir tikpat silts kā vakar.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Tikpat" pret "Tik pat"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.