Scroll Top

TIKUMĪGS PRET TIKUMISKS

1

Cilvēks ir tikumīgs vai tikumisks?

Tikumības jēdziens mūsdienu sabiedrībā nereti asociējas ar šķīstumu un tiklumu. Tomēr tas ietver daudz dziļāku un daudzšķautņaināku skaidrojumu: tikumība ir sabiedrības vairākuma noteikti un akceptēti priekšstati, piemēram, par ētisku indivīda rīcību, kas dod labumu sabiedrībai kopumā. Tie ir morāles principi, kas regulē cilvēku savstarpējās attiecības un pienākumus vienam pret otru. Šī izpratne lielākoties sakņojas tautas kultūrā un dzīvesziņā.

Būt tikumīgam attiecīgi nozīmē būt tādam, kam piemīt augsta morāle, kura rīcība, izturēšanās atbilst sabiedrības vairākuma atzītajām tikumības normām un kam ir raksturīgas pozitīvas, tikumības normām atbilstošas īpašības, piemēram, „tikumīga sieviete”. Savukārt tikumisks ir kaut kas, kas saistīts ar tikumiem un tikumību, tai raksturīgs, piemēram, „tikumiska audzināšana”.

Tātad cilvēks ir tikumīgs, bet cilvēka uzvedība ir tikumiska.
Skrivanek Baltic valodas padoms "tikumisks" pret "tikumīgs"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.