Scroll Top

UZSTĀDĪT MĒRĶI VAI IZVIRZĪT MĒRĶI

1

Vecgada vakarā mēs parasti domājam, kādus mērķus uzstādīsim nākamajam gadam. Vai tomēr izvirzīsim mērķus?

Biežāk vārdu “uzstādīt” lietojam, lai runātu par kaut kā novietošanu, pārvietošanu vai nostiprināšanu paredzētajā atrašanās vietā; arī novietošanu noteiktā stāvoklī (kur, uz kā), piemēram, uzstādīt pieminekli.

Uzstādīt var arī mākslas skolas nodarbībā priekšmetus, figūras gleznošanai, zīmēšanai, atveidošanai. Šajā gadījumā vārds ir ar nozīmi “izkārtot”. Piemēram, uzstādīt kluso dabu.

Uzstādīt var arī ierīci, iekārtu, aparatūru u. tml. ar nozīmi nostiprināt, ieregulēt, sagatavojot darbībai.

Bet nevar uzstādīt mērķi, nevar uzstādīt jautājumu un nevar uzstādīt diagnozi. Var izvirzīt mērķi, uzdot jautājumu un noteikt diagnozi. Šai kontekstā “uzstādīt” ir kalks no krievu valodas – ‘ставить цель’, ‘поставить вопрос’, ‘поставить диагноз’.

Tātad teiksim: Klāt Vecgada vakars, jāsāk domāt, kādus mērķus izvirzīt nākamajam gadam.
Skrivanek latviešu valodas padoms "Uzstādīt mērķi" vai "Izvirzīt mērķi"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.