Scroll Top

AR CIEŅU ILZE VAI AR CIEŅU, ILZE

1

Biežāk lietojamā frāze vēstules nobeigumā ir “ar cieņu”. Un te nu lielākā daļa no mums mēdz grēkot. Pabeidzot vēstuli, komats pēc vārdu savienojuma “ar cieņu” vai “cieņā” nav jāliek, jo tam nav gramatiska pamatojuma. Ja liekam komatu, veidojas uzrunas forma un sanāk, ka mēs cieņu izrādām paši sev — kas gan, protams, nav nekas nosodāms, bet ne šajā gadījumā. Tāpat neliksim komatu, vēstules noslēgumā rakstot “ar sveicieniem”, jo tam līdzīgi nav gramatiska pamatojuma.

Savukārt, ja vēstules nobeigumā izmantosim frāzes “cerot uz sadarbību”, “vēlot veiksmi” vai “cerot uz drīzu atbildi”, tad veidosies divdabja teiciena konstrukcija un komats būs jāliek.

No virtuālās etiķetes viedokļa nav vēlams arī vārdu savienojuma “ar cieņu” saīsinājums “AC”.

Tātad: Ar cieņu Ilze, bet — Vēlot veiksmi, Ilze.
Latviešu valodas padoms, "Ar cieņu Ilze" pret "Ar cieņu, Ilze"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.