Scroll Top

NELOKĀMIE SKAITĻA VĀRDI

1

Esam pazīstami vairāk nekā divdesmit gadu.
Esam pazīstami vairāk nekā divdesmit gadus.

Skaitļa vārdi „desmit”, „simt”, „tūkstoš”, vārdi no „vienpadsmit” līdz „deviņpadsmit”, kā arī saliktie pamata skaitļa vārdi – „divdesmit”, „trīssimt”, „četrtūkstoš” utt. – ir nelokāmi. Ar nelokāmu skaitļa vārdu var lietot gan lietvārdu nominatīvā (kas?), gan ģenitīvā (kā?), piemēram, „saulē gozējas desmit kaķi” vai „saulē gozējas desmit kaķu”.

Savukārt ar lokāmu skaitļa vārdu – „desmits”, „simts”, „tūkstotis” – parasti lieto ģenitīvu, piemēram, „skolā mācās vien daži simti skolēnu”.

Tātad pareizi ir abi varianti.
Skrivanek Baltic valodas padoms "rožu šķirne "Smaida"" pret "rožu šķirne 'Smaida'"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.