Scroll Top

REMIGRĒT PRET REEMIGRĒT

1

Vai ģimene remigrē vai reemigrē uz Latviju?

Jau vairākus gadus nozares speciālisti vēlas panākt to, ka sabiedrībā tiek šķirta jēdzienu „reemigrācija” un „remigrācija” nozīme. Vārdnīcās pagaidām ir minēts vienīgi termins „reemigrācija”, un ar to tiek apzīmēta izceļotāju (emigrantu) atgriešanās dzimtenē vai agrākās dzīvesvietās uz palikšanu. Tomēr speciālisti pastāv uz to, ka šāds lietojums ir kļūdains. Attiecīgi – reemigrē tie migranti, kas pēc atgriešanās Latvijā dodas atpakaļ uz ārzemēm. Savukārt „remigrēt” nozīmē pēc ilgas prombūtnes ārzemēs atgriezties uz dzīvi dzimtenē.

Pagaidām valodā abu šo vārdu nozīmes gan oficiāli netiek šķirtas, tāpēc juceklis arvien vēl turpinās. Piemēram, 2018. gada 1. novembrī pieņemts un 2019. gada 1. janvārī stājies spēkā Diasporas likums, kurā lietots termins remigrācija. Taču vienlaikus terminu reemigrācija pagaidām neviens nav atcēlis.

Tomēr, kā norāda Latviešu valodas aģentūra, terminologi iesaka nemainīt valodā jau stabili nostiprinājušos un vārdnīcās fiksētu terminu/vārdu un tā nozīmi.

Tātad pareizi ir sacīt, ka ģimene reemigrē uz Latviju.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Remigrēt" pret "Reemigrēt"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.