Sinhronā tulkošana

1

SINHRONĀ TULKOŠANA IR TULKOŠANA, KAD RUNĀTĀJA RUNA TIEK TULKOTA NO KABĪNES AR PĀRIS SEKUNŽU NOVIRZI.

Sinhronā tulkošana ir salīdzinoši jauns tulkošanas veids, ko datē ar Nirnbergas procesu pēc Otrā pasaules kara, lai gan tā tika jau praktizēta arī iepriekš. Nirnbergas process tika tulkots četrās valodās un no tā laika pats process ir saglabājies gandrīz nemainīgs (kabīnes, mikrofoni, austiņas, trīs tulki).

Sinhronā tulkošana savā ziņā ir nedabiska – no tulka tiek prasītas milzīgas koncentrēšanās spējas, jo cilvēks parasti neklausās un nerunā vienlaicīgi – pie šāda darba veida jāpierod un jāapgūst.

Tulks visbiežāk strādā kopā ar vēl vismaz vienu vai diviem kolēģiem skaņas necaurlaidīgā kabīnē. Runātājs sanāksmes telpā runā mikrofonā, tulkotājs dzird runātāja teikto austiņās un gandrīz vienlaicīgi veic tulkojumu mikrofonā. Pasākuma dalībnieki, esot sanāksmes telpā un izvēloties nepieciešamo kanālu, dzird tulkojumu izvēlētajā valodā. Ir iespējamas dažādas valodu vai valodu režīmu konfigurācijas.

Daudzvalodu konferencēs kabīnē sēdošie tulki tulko tikai dzimtajā valodā vai arī valodu pārī. Tā kā šāda tulkošana prasa lielu koncentrēšanos, tulki kabīnēs mainās reizi 10–30 minūtēs.

LABS SINHRONĀS TULKOŠANAS SNIEGUMS IR:

  • saturiski precīzas vēsts „pārlikums” mērķvalodā;
  • lojāls tulkojums, ņemot vērā saturu un tonalitāti;
  • mierīgs, nesatraukts, stabils runas plūdums;
  • tajā nav burtisku vārdu „pārcēlumu”;
  • tajā ir uzturēts kontakts ar runātāju un klausītāju;
  • tam raksturīga spontanitāte.
Sinhronās tulkošanas pamatā ir klausīšanās, saprašana, analīze un pārformulācija.

POPULĀRĀKĀS VALODU KOMBINĀCIJAS,
KURĀS VISBIEŽĀK NODROŠINĀM SINHRONĀS
TULKOŠANAS PAKALPOJUMUS:

latviešu–angļu–latviešu; igauņu–angļu–igauņu; lietuviešu–angļu–lietuviešu; krievu–angļu–krievu; zviedru–latviešu–zviedru, spāņu–latviešu–spāņu, itāļu–latviešu–itāļu, krievu– latviešu–krievu u. c.

NEPIECIEŠAMS MUTISKAIS TULKOJUMS
VAI KONSULTĀCIJA?

Sagatavosim jums piedāvājumu un nodrošināsim konsultāciju.

KO PAR MUMS SAKA MŪSU KLIENTI?

Valsts iestāde
Valsts ieņēmumu dienests

Skrivanek Baltic darbinieki ir atsaucīgi un pretimnākoši, un tulkojumu pieprasījumi tiek apstrādāti ātri un kvalitatīvi, veiksmīgi aptverot specifisko Valsts ieņēmumu dienesta terminoloģiju, gan tulkojot juridiskus tekstus, gan nodokļu un muitas terminoloģiju.

Valsts iestāde
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Starptautisko pakalpojumu nodaļas Pensiju daļa

Skrivanek Baltic sevi ir pierādījis kā profesionāls, uzticams un kvalitatīvs sadarbības partneris, jo tulkojumi tiek veikti profesionālā kvalitātē, lietojot nozares specifisko terminoloģiju.

Jazz Communications
Jazz Communications

Mēs ar Skrivanek Baltic sadarbojamies jau vairākus gadus. Lielākoties izmantojam rakstiskos tulkojumus latviešu, krievu un angļu valodās, bet ir nācies izmantot arī retākas valodas – arābu, igauņu u. c. Tāpat regulāri izmantojam latviešu tekstu literāro redaktoru, korektoru un “copywrite” pakalpojumus. Sadarbība ir lieliska, projektu vadītāji (kontaktpersonas) ātri, atsaucīgi, konstruktīvi. Cenu politika saprotama, atklāta un pieņemama.

Latvijas Republikas ģērbonis
Latvijas Republikas Prokuratūra
Administratīvā direktora dienests

Skrivanek Baltic sevi ir pierādījis kā profesionāls, uzticams un kvalitatīvs sadarbības partneris. Savstarpējās sadarbības laikā nav bijušas nekādas pretenzijas par Skrivanek Baltic darbību, visi darba jautājumi tiek risināti operatīvi un ar savstarpēju sapratni.

Rīgas dome
Rīgas dome
Pilsētas attīstības departaments

Abpusējo sadarbību vērtējam kā pozitīvu, uzticamu, ļoti pretimnākošu un organizatoriskā ziņā teicami īstenotu. Līdzšinējā sadarbība bijusi patīkama un veiksmīga, jo īpaši vēlētos uzteikt atsaucīgos un laipnos kompānijas darbiniekus.

TIRGŪ JAU VAIRĀK NEKĀ 25 GADUS!

Mums ir plaša pieredze tekstu tulkošanā par dažādām tēmām.

0
+
Valodu dažādās kombinācijās
0
+ milj.
Iztulkotu vārdu 2021. gadā
0
+
Valodu speciālistu
0
ISO sertifikāti