Tulkojumi un citi valodu risinājumi
poļu valodā

1

Noskaidrot cenu / uzdot jautājumu

  (Pievienot dokumentu līdz 20 MB)

  [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

  Kvalitātes un konfidencionalitātes garantija, ko apstiprina ISO sertifikāti

  Mūsu projektu vadītāji runā latviešu, krievu, angļu, vācu un poļu valodā

  99% klientu saņem cenas piedāvājumu mazāk nekā 15 minūtēs

  Vairāk nekā 3000 valodas speciālistu un dzimtās valodas runātāju

  Vairāk nekā 98% klientu mūs labprāt ieteiktu saviem draugiem un partneriem

  Mūsu birojā katru gadu tiek iztulkoti vairāk nekā 16 miljoni vārdu

  RISINĀJUMI, KURUS VISBIEŽĀK NODROŠINĀM NO/UZ POĻU VALODU:

  VALODU KOMBINĀCIJAS:

  latviešu–poļu; poļu–latviešu; igauņu–poļu; poļu–igauņu; lietuviešu–poļu; poļu–lietuviešu; krievu–poļu; poļu–krievu; angļu–poļu; poļu–angļu; ukraiņu–poļu; poļu–ukraiņu; čehupoļu; poļu–čehu; vācupoļu; poļu–vācu; spāņupoļu; poļu–spāņu; frančupoļu; poļu–franču; itāļupoļu; poļu–itāļu; dāņupoļu; poļu–dāņu; zviedrupoļu; poļu–zviedru; norvēģupoļu; poļu–norvēģu; somupoļu; poļu–somu u. c.

  POĻU VALODA FAKTOS

  Poļu valodā pārsvarā runā Austrumeiropas reģionā. Tā pieder pie indoeiropiešu valodu saimes baltu-slāvu valodu grupas. Poļu valoda ir valsts valoda Polijā, bet kā mazākumtautības valodu to lieto Baltkrievijā, Čehijā, Krievijā, Latvijā, Lietuvā, Rumānijā, Ukrainā un citās valstīs.

  Kopumā poļu valodu prot aptuveni 50 miljoni cilvēku – 38 miljoni Polijas iedzīvotāju un apmēram 12 miljoni runātāju Apvienotajā Karalistē, ASV, Baltkrievijā, Čehijā, Latvijā, Lietuvā, Rumānijā, Slovākijā, Ukrainā un citviet. Tā ir dzimtā valoda aptuveni 45 miljoniem cilvēku un ierindojas starp 10 lielākajām valodām Eiropā un 25 lielākajām valodām pasaulē.

  Poļu valoda ir radniecīga čehu un slovāku valodai. Šīs valodas saknes meklējamas seno rietumslāvu dialektos – tos ap 10. gadsimtu lietoja poļanu ciltis Lielpolijas teritorijā un visļanu ciltis, kas apdzīvoja Mazpolijas teritoriju.

  Nav iespējams skaidri noteikt, kurš dialekts bijis visnozīmīgākais modernās poļu valodas izveidē, jo valodas tapšana ir bijusi nesaraujami saistīta ar valstiskuma ģenēzi – mainoties valsts centram, secīgi mainījās arī poļu valodas attīstības centrs (Gņezno, Poznaņa, Krakova).

  Poļu valodā izšķir četrus dialektus: Lielpolijas, Mazpolijas, Mazūrijas un Silēzijas. Pašlaik dzīvs ir tikai Silēzijas dialekts, kuru daļa lietotāju vēlas atzīt par patstāvīgu reģionālo valodu. Pārējo dialektu īpatnības dzirdamas tikai lauku apvidos, izņemot Podhales izloksni, kurā runā Tatru apkaimē, un kašūbu – Pomožes iedzīvotāju – valodu, kas atzīta par atsevišķu reģionālo valodu.

  Mūsdienu poļu literārā valoda radusies ap 16. gadsimta vidu, kad lielu artavu šajā procesā ieguldīja dzejnieki un rakstnieki Bernats no Ļubļinas (Biernat z Lublina), Jans Kohanovsks (Jan Kochanowski), Nikolajs Rejs (Mikołaj Rej) un Pjotrs Skarga (Piotr Skarga).

  Poļu valodā ir daudz aizguvumu no čehu, franču, itāļu, ivrita, krievu, latīņu, vācu un citām valodām.

  Interesanta un bagātīga ir poļu valodas skaitļa vārdu sistēma. Tiem piemīt dzimte, un tie ir lokāmi. Tāpat kā latviešu valodā, arī poļu valodā ir pamata, kārtas skaitļa vārdi, daļskaitļi un saliktie skaitļa vārdi, bet papildus šīm kategorijām izdala arī kopuma un daudzkārtīgus skaitļa vārdus.

  Poļu valodā izmanto latīņu alfabētu, kurā ir 32 burti.

  Šajā valodā ir diezgan maz patskaņu un salīdzinoši daudz līdzskaņu, jo īpaši šņāceņu. Patskaņi netiek dalīti īsajos un garajos. Valodai raksturīgi daudzzilbju vārdi ar uzsvērtu trešo zilbi. Teikuma uzbūvi raksturo diezgan brīva vārdu kārtība.

  Senākais rakstu piemineklis saglabājies no 1136. gada – kāds personvārdu un vietvārdu saraksts.

  Pirmā izdotā grāmata – Bībeles tulkojums no latīņu valodas poļu valodā 1561. gadā.

  Poļu valodas kods: ISO 639-1: pl.