Tulkojumi un citi valodu risinājumi
itāļu valodā

1

Noskaidrot cenu / uzdot jautājumu

  (Pievienot dokumentu līdz 20 MB)

  Kvalitātes un konfidencionalitātes garantija, ko apstiprina ISO sertifikāti

  Mūsu projektu vadītāji runā latviešu, krievu, angļu, vācu un poļu valodā

  99% klientu saņem cenas piedāvājumu mazāk nekā 15 minūtēs

  Vairāk nekā 3000 valodas speciālistu un dzimtās valodas runātāju

  Vairāk nekā 98% klientu mūs labprāt ieteiktu saviem draugiem un partneriem

  Mūsu birojā katru gadu tiek iztulkoti vairāk nekā 16 miljoni vārdu

  RISINĀJUMI, KURUS VISBIEŽĀK NODROŠINĀM NO/UZ ITĀĻU VALODU:

  VALODU KOMBINĀCIJAS:

  latviešu–itāļu; itāļu–latviešu; igauņu–itāļu; itāļu–igauņu; lietuviešu–itāļu; itāļu–lietuviešu; krievu–itāļu; itāļu–krievu; poļu–itāļu; itāļu–poļu; ukraiņu–itāļu; itāļu–ukraiņu; čehu–itāļu; itāļu–čehu; vācu–itāļu; itāļu–vācu; spāņu–-vācu-itāļu; itāļu–spāņu; franču–itāļu; itāļu–franču; angļu–itāļu; angļu–itāļu; dāņu–itāļu; itāļu–dāņu; zviedru–itāļu; itāļu–zviedru; norvēģu–itāļu; itāļu–norvēģu; somu–itāļu; itāļu–somu u. c.

  ITĀĻU VALODA FAKTOS

  Itāļu valoda pieder indoeiropiešu valodu saimes romāņu valodu grupai, un tā ir dzimtā valoda aptuveni 65 miljoniem cilvēku.

  Itāļu valodas pirmsākumi meklējami pirms mūsu ēras 1. gadsimta. Tā attīstījās no latīņu sarunvalodas, kas bija Senās Romas oficiālā valoda.

  Itāļu valoda rakstu formā sāka parādīties ap mūsu ēras 10. gadsimtu dažādu piezīmju un īsu tekstu formā. Vissenākais rakstu piemineklis itāļu valodā ir datēts ar 960. gadu.

  Ilgu laiku nebija izveidota literārā valoda, un rakstnieki rakstīja katrs savā reģionālajā dialektā.

  Itāļu literārās valodas pamatā ir Toskānas (Florences) dialekts, ko 13.–14. gadsimtā izveidoja un popularizēja tādi rakstnieki kā Dante Aligjēri (Dante Alighieri), Džovanni Bokačo (Giovanni Boccaccio) un Frančesko Petrarka (Francesco Petrarch).

  Itāļu valodā arī pašlaik ir vairāki dialekti, kas ļoti atšķiras cits no cita, un dažkārt runātājiem savā starpā ir grūti saprasties, piemēram, Sicīlijas dialektu daži lingvisti uzskata par atsevišķu valodu. Itāļu valodā izmanto latīņu alfabētu, kurā ir 21 burts. Tajā nav iekļauti burti „j”, „k”, „w”, „x” un „y”, lai gan tos dažkārt lieto dažādos aizguvumos. Vairākiem patskaņiem var būt diakritiskās zīmes. Tie var mainīt burta izrunu vai diferencēt vārda nozīmi.

  Itāļu valodā pirms lietvārdiem izmanto artikulus, kas norāda, kurai dzimtei un skaitlim konkrētais lietvārds pieder. Sieviešu dzimtes lietvārdus lieto ar artikulu „la”, vīriešu dzimtes lietvārdus ar artikulu „il”. Sieviešu dzimtes lietvārdus daudzskaitļa formā lieto ar artikulu „le”, bet vīriešu dzimtes lietvārdus daudzskaitļa formā – ar artikulu „i”. Itāļu valodā lieto arī nenoteikto sieviešu dzimtes artikulu „una” un vīriešu dzimtes artikulu „un”.

  Itāļu valoda ir valsts valoda Itālijā, Sanmarīno, Šveicē, Vatikānā, un tajā runā daļa Eritrejas, Francijas, Horvātijas, Lībijas, Maltas, Monako, Slovēnijas un Somālijas iedzīvotāju. Itāļu valodā runājošas imigrantu kopienas dzīvo Argentīnā, ASV, Austrālijā, Brazīlijā, Čīlē un Kanādā.

  Valodas kods ISO 639-1: it